Art. 550 IMITACJA LNU

CHARAKTERYSTYKA

Tkanina charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na przetarcia otarcia oraz rozciąganie jednocześnie jest miękka i bardzo przyjemna w dotyku. Dzięki zastosowaniu dwukolorowej przędzy i splotu prostego 1/1 doskonale imituje tkaninę lnianą. Art. 550 LEN jest bardzo dobrze zabezpieczony bezbarwnym powleczeniem poliuretanowym z lewej strony oraz bezbarwną powłoką odpychającą wodę po stronie prawej. Tkanina znajduje zastosowanie  między innymi w produkcji wszelkiego rodzaju poduszek ogrodowych, zadaszeń do huśtawek ogrodowych oraz w wyrobach kaletniczych. 

CERTYFIKAT BEZPIECZEŃSTWA

Tkanina spełnia wymogi dyrektywy unijnej REACH

Tkanina posiada pozytywne testy: Bezpieczeństwa – tkaniny nie zawierają szkodliwych pierwiastków i zawartości metali ciężkich. Wszystkie badania przeprowadzone przez Instytut Włókiennictwa potwierdziły, że tkanina mieści się w granicach normy:

PN-EN 71-3: 1998 dotyczącej bezpieczeństwa zabawek i wszelkich wyrobów dla dzieci. Oznaczenie zawartości metali ciężkich. Metoda opisana w normie PN-EN 71-3: 1998 oparta jest na ekstrakcji w warunkach symulujących działanie na badany materiał kwasu żołądkowego przez pewien czas po połknięciu.

Zaktualizowana norma PN-EN 71-3+A3:2018-09 E pt. "Bezpieczeństwo zabawek - część 3: Migracja określonych pierwiastków"

SZCZEGÓŁY

Skład surowcowy: 100% poliester

Wykończenie: PU/WD

Szerokość: 160 cm

Gramatura: 220 g/m2


Plamy i zabrudzenia usuwać za pomocą miękkiej gąbki oraz roztworu wody i mydła (temp. 30º C), ewentualnie łagodnych środków czyszczących.


UWAGA: Nie należy czyścić agresywnymi środkami chemicznymi zawierającymi rozpuszczalniki i wybielacze.


OBRAZ KOLORU TKANINY NA MONITORZE MOŻE RÓŻNIĆ SIĘ OD RZECZYWISTEJ BARWY

Z uwagi na sprzedaż hurtową zastrzegamy sobie prawo do realizacji zamówień w ilościach przybliżonych do złożonego zamówienia.

Art. 550 IMITACJA LNU

Pokazano 1-18 z 18 pozycji